آتش نشانی تهران

به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از تسنیم، سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در محدوده بازار تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۰:۱۱ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در محدوده بازار تهران، خیابان ۱۵ خرداد، تکیه دولت به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک پاساژ چهار طبقه بود و تمام قسمت‌های آن در زمینه کارگاه تولید طلا و زیورآلات فعالیت داشتند. در طبقه منفی یک آن، چندین باب کارگاه و مغازه طلاسازی وجود داشت؛ در یکی از این کارگاه‌های کوچک حدوداً هفت متری آتش‌سوزی روی داده و کاملاً شعله‌ور بود.

ملکی افزود: در این کارگاه‌ها از سیلندرهای گاز اکسیژن نیز استفاده می‌شود و ۱۱ دستگاه سیلندر در این مغازه کوچک وجود داشته و تعدادی از آنها کاملاً گداخته شده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه احتمال انفجار سیلندرها وجود داشت، خاطرنشان کرد: گروهی از آتش‌نشانان از بیرون مغازه، ضمن انجام ایمن‌سازی‌های لازم، تمام کسبه پاساژ را تخلیه کردند و اجازه رفت‌وآمد را در آن محدوده ندادند. گروهی دیگر از آتش‌نشانان نیز وارد زیرزمین شده و مشغول اطفا حریق شدند.

به گفته ملکی، این حادثه خوشبختانه مصدوم و تلفات جانی نداشت و در حال حاضر نیز آتش‌نشانان در حال ایمن‌سازی محل حادثه هستند.