به گزارش شرکت ایمن گستر تهران پویا، محمود قدیری معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی تهران درباره جزئیات برگزاری پنجمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری و اهداف آنها اظهار کرد: این رویداد با هدف توسعه دانش ایمنی و آتش نشانی با ارائه محورها و موضوعات جدید در روزهای یازدهم تا سیزدهم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به حضور اساتید و متخصصان شاخص در حوزه ایمنی بیان کرد: امسال یکی از افراد متخصص ایمنی و مهندسی حریق در دنیا به نام(Jose Luis Torero Cullen) دعوت سازمان آتش نشانی را پذیرفت و به همراه همسر خود که علاقمند به بازدید از اماکن تاریخی کشور عزیزمان نیز هستند در همایش حضور خواهند داشت.
وی افزود: چند استاد خارجی دیگر نیز در این همایش حضور می یابند و اعتبار علمی این همایش نیز دو چندان خواهد شد البته ما به دنبال اعتبار محتوایی هستیم و کشور ما در حوزه ایمنی و آتش نشانی کشور به شدت نیازمند کار و تلاش است و دانش باید منتقل شود و ما بتوانیم تبادل اطلاعات علمی را در کشور داشته باشیم.
قدیری با تاکید بر اهمیت حوزه پیشگیری از حوادث در شهرها و کاهش هزینه های جاری ناشی از بروز حوادث خاطر نشان کرد: این همایش با حمایت مالی تعدادی از شرکت های حوزه ایمنی و مشاوره آتش نشانی تامین می شود و این امر سرمایه گذاری برای ایمنی است و برای حفاظت از حریق و پیشگیری از حوادث باید تلاش کنیم زیرا در صورت بی توجهی نیاز به تجهیزات و هزینه ها افزایش می یابد و به طور حتم مدیریت شهری را با مشکل مواجه خواهد کرد.
وی درباره تاثیر پیوند دانشگاهها با آتش نشانی گفت: ما درباره موضوعات جامعه شناسی و ایمنی با دانشگاه ها به صورت جدی و با رویکرد علمی و تخصصی وارد بحث شده ایم و انتظار داریم روش های ارتباط با گروه های مختلف مردم و نحوه ارائه خدمات و آموزش های لازم ایمنی به آنها را از جامعه شناسان و روانشناسان بیاموزیم زیرا آموزش اثر بخش، روش های تخصصی خود را می طلبد و تولید محتوای آموزشی مناسب نیازمند وجود متخصصان امر است.

گفتنی است: این همایش با حمایت استراتژیک وزارت کشور، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ریاست جمهوری، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف در اسفندماه برگزارخواهد شد.