اطفا حریق مسکونی

به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر رخداد آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی، بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه های ۳۶، ۶۱، ۱۳۱ و گروه امداد ونجات ۱۰ به همراه خودرو نردبان ۶۴ متری، تشک نجات و کامیونت خاور حامل دستگاه های تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۱۸ عصر روز گذشته به بزرگراه امام علی(ع)، خیابان ازگل اعزام شدند.
محمدرضا مسعودی افسر آماده منطقه سه عملیات آتش نشانی در این خصوص گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۱ طبقه ۱۲۰ واحدی بود که اتاق خواب یکی از واحدهای مسکونی در طبقه پنجم این مجتمع دچار آتش سوزی شد.

اطفا حریق مسکونی

وی با اعلام این که دود و شعله زیادی از پنجره های این واحد مسکونی خارج می شد. ادامه داد: آتش نشانان به سرعت پس از قطع جریان برق و گاز مجتمع، با استفاده از نردبان، تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی خود را به طبقه پنجم رساندند و مشغول اطفا شعله های آتش شدند.
این افسر آماده آتش نشانی افزود: همزمان گروه دیگری از نیروهای آتش نشانی با تلاش خود، تعداد ۴۰ نفر از ساکنان ساختمان را نجات داده و به محل امن انتقال دادند.
مسعودی خاطرنشان کرد: آتش نشانان در کوتاهترین زمان ممکن آتش سوزی را کاملاً خاموش کردند و پس از ایمن سازی، محل حادثه را تحویل مالک آن دادند.
گفتنی است؛ کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.

اطفا حریق مسکونی

اطفا حریق مسکونی

اطفا حریق مسکونی