اطفا
رخداد این حادثه ساعت ۰۵:۵۵ دقیقه به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۱۲۵، ۳۸ و تیم نجات ۵ و خودروی دستگاه تنفسی به سمت شهرک ولیعصر(عج)، میدان سید الشهداء(ع) حرکت کردند.

محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه نه واحدی(سه طبقه مسکونی و طبقه همکف و زیر زمین تولیدی مبلمان و کفش) به مساحت ۲۶۰ متر مربع بود که مالک با یکسره کردن محیط پارکینگ و حیاط به وسیله ایرانیت فلزی اقدام به برپایی نمایشگاه و تولیدی مبلمان کرده و طبقه زیر زمین را به تولیدی کفش و کتانی اختصاص داده بود.

در هنگام رسیدن آتش نشانان به محل حادثه طبقه همکف که نمایشگاه مبلمان بود کاملاً شعله ور شده و در حال سرایت به طبقات بالاتر و زیر زمین بود و تعدادی از سکنه نیز درون ساختمان محبوس شده و امکان خروج نداشتند.

نیروهای عملیات بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز کارگاه، با بکارگیری دستگاه های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده از دو جهت به کانون آتش نزدیک شدند و عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

همزمان گروه نجات پس از مجهز شدن به تجهیزات انفرادی، به جستجو در قسمت های مختلف ساختمان و کارگاه پرداختند و موفق شدند ۱۵ تن از ساکنین ساختمان را که در میان دود محبوس شده بودند، به محیط امن انتقال دهند.

نیروهای عملیات با تلاش همه جانبه خود موفق شدند، این آتش سوزی را مهار و به طور کامل خاموش کنند و از سرایت شعله های آتش به کارگاه کفاشی جلوگیری به عمل آوردند.

علت بروز این آتش سوزی و نیز برآورد دقیق میزان خسارات وارده، در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه چهار در دست بررسی است.