اطفا
ساعت ۰۷:۳۱ دقیقه، در پی وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در محله یاخچی آباد، خیابان بهمنیار، ساکنان این ساختمان بلافاصله با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه های ۸۲، ۹۵ و گروه امداد و نجات ۶ به همراه خودروی نردبان و خودروی حامل دستگاه تنفسی را به محل حادثه اعزام کرد.

یک دستگاه خودرو سواری جک و یک دستگاه پیکان وانت به همراه مقادیر زیادی لوازم سوپر مارکت انبار شده در پارکینگ یک منزل مسکونی چهار طبقه به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

شعله های آتش به همراه دود بسیار زیاد از داخل پارکینگ خارج می شد که انتشار دود در طبقات فوقانی ساختمان منجر به گرفتار شدن ۱۰ نفر از ساکنان در داخل واحدهای مسکونی و راهرو شد.

آتشنشانان پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان به سه گروه عملیاتی تقسیم شدند که یک گروه پس از مجهز شدن به دستگاه تنفسی با استفاده از لوله های آبدهی آتش نشانی برای خاموش کردن شعله های آتش وارد پارکینگ ساختمان شده و دو گروه دیگر هم با استفاده از دستگاه تنفسی در طبقات بالای ساختمان به جستجوی محبوسین اقدام کردند.

نیروهای آتش نشانی با تجربه زیادی که در اینگونه از آتش سوزی ها داشتند توانستند درزمانی کوتاه به کانون آتش سوزی دسترسی پیدا کرده و شعله های آتش را در همان دقایق اولیه مهار کنند.

آتشنشانان همچنین پس از بازدید و بررسی در داخل ساختمان موفق شدند ۱۰ نفر از ساکنان که در داخل واحد های مسکونی و راه پله های ساختمان بدام افتاده بودند را به بیرون از ساختمان منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دهند.

آتش نشانان پس از تخلیه کامل ساکنان و همچنین مهار کامل شعله های آتش، دودهای منتشر شده را از داخل ساختمان تخلیه کردند.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین برآورد خسارات وارده هم اکنون از سوی کارشناس سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی است.