به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، ساعت ۶:۰۹ دقیقه بامداد دیروز در پی تماس اهالی محل با سامانه ۱۲۵ و اعلام یک مورد آتش سوزی در یک منزل مسکونی قدیمی واقع درمحله شهدای صادقیه شمالی، بین خیابان مرودشت و باغ بهشت، بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاههای ۷۷، ۱۰۲ به همراه نردبان ۳۲ متری و خودروی حامل دستگاههای تنفسی را به محل حادثه اعزام کرد.
بهنام ریاضی مدیر منطقه ۲ عملیات سازمان آتش نشانی تهران در مورد چگونگی بروز این آتش سوزی گفت: محل حادثه یک ساختمان مسکونی دو طبقه قدیمی بود که طبقه دوم آن تبدیل به انبار مواد غذایی و نوشیدنی شده بود.
وی اضافه کرد: آتش سوزی از قسمت انباردر طبقه دوم این منزل قدیمی شروع شد و آتش در حال گسترش و سرایت به اطراف بود.
این مدیر عملیات آتش نشانی با اعلام اینکه سه نفر مرد بین سنین ۲۰ تا ۴۰ ساله در خواب بسر می بردند که در میان دود و آتش گرفتار شده بودند، تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از حضور در محل حادثه با رعایت کامل موارد ایمنی اقدام به قطع برق و گاز منزل کرده و پس از تقسیم شدن به دو تیم خاموش کردن آتش و نیز امداد و نجات، مشغول عملیات شدند.
وی ادامه داد: گروه اول با استفاده از دستگاههای تنفسی و لوله های آبرسان آتش نشانی به محل آتش سوزی نفوذ کرده و شعله های آتش را مهار و اطفای حریق را انجام داده و همچنین از سرایت و گسترش آن به اطراف جلوگیری بعمل آوردند و همزمان تیم نجات آتش نشانی نیز توانستند سه نفر از ساکنان که در میان دود و شعله های آتش محبوس شده بودند را به سلامت به بیرون از ساختمان انتقال دهند.
نیروهای آتش نشانی با عملیاتی سریع و به موقع خود موفق شدند در کمترین زمان ممکن و با ایثارگری هر سه نفر از ساکنان را نجات دهند که این اقدام فداکارانه آنان قابل تقدیر و قدردانی است.
وی علت بروز این حادثه و همچنین برآورد خسارات وارده را از سوی کارشناسان آتش نشانی تهران درحال بررسی اعلام کرد و افزود: آتش نشانان با استفاده از فن های فشار مثبت و منفی، دود های حاصل از این آتش سوزی را از داخل ساختمان تخلیه و همچنین تذکرات ایمنی لازم را به ساکنان گوشزد کردند.

 

اطفا حریق آتش نشانی

اطفا حریق آتش نشانی

اطفا حریق آتش نشانی