به گزارش ایمن گستر تهران پویا، ساعت ۱۸:۱۴ در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی حادثه آتش سوزی انبار لاستیک ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، با پیش بینی احتمال گسترش آتش سوزی در این انبار و سرایت به بخش های دیگر، بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای ۳، ۴، ۲ و ۱ را به همراه گروه نجات ۹، نجات ۱، نجات ۱۳ و خودرو حامل دستگاه تنفسی را به محل حادثه در خیابان امیرکبیر ابتدای خیابان پامنار اعزام کرد.

وسعت این انبار حدود ۷۰۰ متر مربع بود و تقریبا ۳۰۰ مترمربع از آن طعمه شعله و حرارت و دود شده بود.

آتش نشانان بلافاصله پس از تقسیم شدن به دو تیم عملیاتی، به سرعت در دو ضلع شرقی و غربی این مکان مستقر شدند و با بریدن قفل‌های درب ورودی و باز کردن آن، با رعایت موارد ایمنی مشغول عملیات شدند.

آتش نشانان با چندین رشته لوله های آبدهی گروهی در ضلع غربی و گروه دیگر به ضلع شرقی انبار که پشت ساختمان بود و دسترسی آن از خیابان مصطفی خمینی بود مستقر شدند و پس ازپهن کردن چندین رشته لوله های آبدهی در معابر و گذرگاه های باریک و قدیمی این منطقه از مرکز شهر، توانستند خود را به محل آتش سوزی رسانده و با قطع برق به مهار شعله های سرکش آتش پرداختند.

آتش نشانان سرانجام با کنترل آتش سوزی و جلوگیری از سرایت آن به دیگر نقاط انبار، پس از تلاش بی وقفه در ۳ ساعت عملیات، موفق به اطفا کامل شعله های آتش و لکه گیری کامل و تخلیه دود شدند.

خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشت و علت وقوع این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در دست بررسی است.