ماشین

به گزارش شرکت تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، در پی بروز آتش سوزی در پارکینگ یک ساختمان مسکونی و تماس ساکنان با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای ۷۰، ۲۸ و گروه امداد ونجات ۵ این سازمان به همراه تشک نجات و نردبان را ساعت ۱۷:۱۶ روز گذشته به خیابان قزوین، خیابان لقمان حکیم اعزام کرد.
دو دستگاه خودروی سواری ۲۰۶ و پراید در پارکینگ یک ساختمان مسکونی ۴ طبقه متوقف شده بودند که به علت نامشخصی از قسمت موتور و اتاقک آن دچار آتش سوزی شدند.

آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و با بستن دستگاه های تنفسی وارد پارکینگ شده و عملیات مهار آتش سوزی را با تجهیزات خاموش کننده آغاز کردند.

با توجه به دود زیادی که در ساختمان منتشر شده بود، همزمان گروه دیگری از نیروهای نجات آتش نشانی به جستجو در طبقات ساختمان مسکونی پرداختند که خوشبختانه ۱۰نفر از ساکنان شامل چهار مرد، چهار زن و دو کودک را که در میان دود گرفتار شده بودند، نجات داده و همه آنان را سالم به پایین ساختمان و محل امن منتقل کردند.

آتش نشانان به سرعت این آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کردند و همچنین از سرایت شعله های آتش و ایجاد خسارت بیشتر جلوگیری به عمل آوردند.
شایان ذکر است که علت وقوع این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در دست بررسی است