اطفا حریق مسکونی

به گزارش ایمن گستر تهران پویا، به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر رخداد آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی، بلافاصله نیروهای آتش نشانی ایستگاه های ۹۸، ۳۴، ۱۰۲ و گروه امداد و نجات ۸ به همراه خودروی نردبان ۶۴ متری، تشک نجات و کامیونت خاور حامل دستگاه های تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۱۰:۴۲ صبح روز گذشته به بزرگراه شهید لشگری به سمت غرب، خیابان بیمه سوم شهرک اکباتان اعزام شدند.
محمد دیبا مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی در این خصوص گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۵ طبقه ۱۸۰ واحدی بود که به علت نامعلومی ناگهان تابلوی برق ساختمان در قسمت ورودی لابی این مجتمع مسکونی دچار آتش سوزی شد.
به دنبال آتش گرفتن تابلوی برق، دود غلیظی از آن بلند شده و به طبقات بالا انتشاریافت و همچنین آتش سوزی حاصله از طریق رایزرهابه طبقه پایین و قسمت موتور خانه در طبقه منفی دو مجتمع نفوذ کرد.

آتش نشانان به سرعت پس از قطع جریان برق و گاز مجتمع، با استفاده از ابزار های مورد نیاز و نیز چندین خاموش کننده دستی مشغول خاموش کردن آتش سوزی تابلو برق مجتمع شدند.
همزمان نجاتگران آتش نشانی با جستجو در طبقات این ساختمان ۱۵ طبقه، تعداد ۳۰ نفر از ساکنان این مجتمع را نجات داده و به محل امن انتقال دادند.

علت بروز این آتش سوزی در حال بررسی است.

 

اطفا حریق مسکونی

اطفا حریق مسکونی