اطفا
مانور عملیاتی آتش نشانان در هتل ۲۶ طبقه پارسیان آزادی با هدف برگزاری مانور و ارزیابی توان عملیاتی در ساختمانهای بلند با موفقیت برگزار شد.
براساس این گزارش، با توجه به شیوع کرونا، برگزاری برنامه‌هایی تجمعی توسط سازمان آتش‌نشانی تهران کاهش پیدا کرده است اما روزگذشته یکی از مانورهای برجسته و حائز اهمیت در ایام پایانی سال در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
بسیاری از ساختمانهای بلندمرتبه در تهران خصوصاً اماکن اقامتی و هتل ها از انجام مانورهای عملیاتی آتش‌نشانی در ساختمان هایشان به دلیل مواردی چون لطمه خوردن به برند آنها، جلوگیری می‌کنند اما مسوولان هتل پارسیان آزادی از چند ماه گذشته، برای این مانور پیش قدم شده و برای برگزاری مانور در هتل اعلام آمادگی کرده بودند.
به همین منظور مسوولان هتل، سه طبقه را در ساختمان ۲۶ طبقه برای انجام مانور خالی گذاشته بودند تا در یکی از این طبقات، مانور برگزار شود.
در این مانور، آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی شامل یک گروه نجات و چهار گروه حریق، اقدام به برگزاری مانور و عملیات کردند و در این مانور از نردبان ۳۲ متری آتش‌نشانی، تشک جدید آتش‌نشانی و سایر تجهیزات استفاده شد.
در این مانور آتش‌نشانان با عملیات راپل از طبقه ۲۶ به طبقه ۱۵ رفته، در آنجا مصدومی را تحویل گرفته و با تثبیت بر روی برانکارد، مصدوم(آدمک) را مجدداً با عملیات راپل به سطح پشت‌بام، ساختمان قرار گرفته در مجاورت هتل منتقل کرده و در نهایت با استفاده از نردبان به سطح زمین انتقال دادند