آتش سوزی فضای سبز

به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران ساعت ۱۳:۲۷ دقیقه ظهر روز گذشته در جریان آتش سوزی جاده وردیج قرار گرفت و بلافاصله با توجه به وسعت آتش سوزی، آتش‌نشانان ایستگاه های ۶۸، ۸۰، ۱۰۹، ۱۰۴، ۱۶، ۵۵ را به محل حادثه در حوالی بزرگراه شهید خرازی به سمت کرج، جاده وردیج اعزام کرد.
مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: با توجه به گرمای شدید هوا و شرایط جوی، آتش سوزی از درختان و علف های خشک شروع شد و مساحتی در حدود ۵ هکتار از حاشیه این جاده را فرا گرفت.

آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل آتش سوزی با استفاده از چندین خاموش کننده دستی و ده ها وسیله آتش کوب به مهار و خاموش کردن شعله های آتش که زبانه های آن گاه به ۵ متر هم می رسید، مشغول شدند.

این آتش سوزی سرانجام با تلاش ۱۰ ساعته نیروهای آتش نشانی مهار و کاملا خاموش شد و همچنین از سرایت آن به درختان و فضاهای سبز اطراف ممانعت به عمل آمد.

خوشبختانه دراین حادثه به هیچ یک از کارگران فضای سبز و نیز افراد حاضر در جاده وردیج آسیب جانی نرسید و نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل این آتش سوزی و نیز لکه گیری آن، محل را جهت بررسی علل بروز این حادثه در اختیار مسئولین فضای سبز منطقه قرار دادند.

 

آتش سوزی فضای سبز