اطفا
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، روح‌الله دهقانی مدیرعامل آتش‌نشانی کاشان بیان کرد: با توجه به اینکه ایمنی مراکز عمومی با جان و مال مردم سر و کار دارد، هیچ گونه چشم‌چوشی در این مورد مهم صورت نخواهد پذیرفت.

مدیران همه بخش‌های عمومی اعم از دولتی، خصوصی وآموزشی مکلف هستند ضمن همکاری با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، در ایجاد شرایط مناسب بازدید کارشناسان از قسمت‌های مورد نیاز آن اماکن به منظور رفع نواقص اعلامی اقدام نمایند و در غیر این صورت مسئولیت عواقب کار بر دوش آنها خواهد بود.

بر اساس بازرسی‌های ایمنی صورت گرفته از سوی کارشناسان این سازمان، وضعیت ایمنی مراکز عمومی شهرستان و محیط‌های پیرامونی بررسی و کاستی‌ها برای اصلاح به مدیران مربوطه آن اماکن ابلاغ شده است.

با تاسف در اثر توجه نکردن متولیان این مراکز، نواقص ایمنی کماکان وجود دارد، به گونه‌ای که بیشتر آنها فاقد تاییدیه ایمنی این سازمان هستند.

مهمترین معایب ایمنی مراکز عمومی شامل فقدان راه‌های مناسب خروج و فرار، نبود سیستم اعلام و اطفای حریق، نقص در تاسیسات برق، استفاده از وسایل حرارتی نامناسب و وجود انبارهای ناایمن یا دارای انباشت کالای نامناسب است.

هیچ یک از ۵۶ مرکز و مجتمع تجاری کاشان دارای تاییدیه ایمنی از سازمان آتش‌نشانی نیستند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.