اطفا حریق مسکونی
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، ساعت ۱۰:۰۷ صبح امروز طی تماس ساکنان یک مجتمع مسکونی با سامانه ۱۲۵ وقوع یک مورد آتش سوزی و مشاهده دود فراوان درداخل این مجتمع به آتش نشانی اطلاع داده شد که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ نیروهای آتش نشانی ایستگاه های ۲۵، ۱۲۴ و نیز گروه امداد و نجات ۳ به همراه نردبان، خودروی حامل دستگاه های تنفسی و تشک نجات را به محل حادثه واقع در سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان معارف اعزام کرد.
بهنام ریاضی مدیر منطقه دو سازمان آتش نشانان تهران گفت: آتش سوزی در یک اتاقک کارگری در قسمت پارکینگ یک مجتمع ۵ طبقه ۱۰ واحدی رخ داد که شعله های آتش در حال سرایت به طبقات بالا بود.

دود فراوانی وارد طبقات شده بود که این باعث شده بود شهروندان و ساکنان مجتمع قادر به فرار از ساختمان نباشند و حتی نفس کشیدن هم برای آنان سخت شده بود.

تیم ویژه اطفای حریق با اقدامی سریع خود را به محل آتش سوزی رسانده و با مهار و خاموش کردن کامل آتش از سرایت آن به طبقات بالا جلوگیری بعمل آوردند.

همزمان تیم دوم آتش نشانان هم توانستند با نفوذ به طبقات و با استفاده از نردبان های آتش نشانی، ساکنان را از نمای بیرونی به داخل نردبان آورده و به پایین ساختمان انتقال دهند.

در این عملیات سخت و نفسگیر، آتش نشانان سرانجام موفق شدند جان ۱۶ نفر از ساکنان ساختمان را که در میان انبوهی از دود و آتش گرفتار شده بودند، نجات دهند.

با توجه به حجم دود زیادی که مجتمع را فراگرفته بود، آتش نشانان با استفاده از فن های فشار مثبت و فشار منفی آتش نشانی، دود حاصل از آتش سوزی را به بیرون تخلیه کرده و محل حادثه را کاملا ایمن کردند.

هم اکنون کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی علت بروز این آتش سوزی هستند

 

اطفا حریق مسکونی

اطفا حریق مسکونی