سازمان آتش نشانی تهران

به گزارش ایمن گستر تهران پویا، در این دیدارکه صبح امروز با حضورکارکنان حوزه روابط عمومی سازمان آتش نشانی تهران و همچنین میررحیم حسینی مشاور ارتباطات مدیرعامل در سالن هیئت مدیره این سازمان برگزار شد، مهدی داوری مدیر عامل سازمان با تبریک روز روابط عمومی و ارتباطات، گفت: بازخورد دریافتی از مردم نشان می دهد که روابط عمومی سازمان فعالیت های خوبی انجام داده است.
وی افزود: با توجه به شرایط سازمان به خصوص از چندماه قبل تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت های زیادی صورت گرفته است که روابط عمومی با بهره گیری از بخش های مختلف اطلاع رسانی و ارتباطات و همچنین فضای مجازی زحمات و تلاش های زیادی در امر آگاه سازی مردم از این فعالیت ها انجام داده است که قابل تقدیر است.
داوری با اعلام این که ارتباط با مردم باید دوسویه باشد، خا طرنشان کرد: ما باید با مردم با یک ادبیات تخصصی و واضح تر صحبت کنیم.
ما هنوز به نگاه مردم عمق نداده ایم و فقط حوادث و آتش سوزی ها را اعلام کردیم، بنابراین روابط عمومی لازم است دراین زمینه بیشترکار کند.

امروزه مردم دیگر حوصله نشستن طولانی مدت در کلاس های آموزشی برای آموزش موضوعات ایمنی و آتش نشانی را ندارند، بنابراین باید روش های جدیدی برای علاقمندی آنان به منظور حضور دراین آموزش ها که بسیار ضروری و حیاتی نیز است، ابداع کنیم.
مدیر عامل آتش نشانی در پایان از تلاش های همکاران روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان اظهار تشکر و قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار جلال ملکی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آتش نشانی تهران نیز گزارشی از فعالیت های این حوزه ارائه کرد وبا اشاره به این که روابط عمومی هر سازمان به نوعی ویترین آن سازمان محسوب می شود، افزود: سال گذشته سال پرکاری برای سازمان به ویژه برای روابط عمومی بود و علاوه بر انعکاس به موقع اخبار حوادث پایتخت، با حضور در شهرهای کشور به دلیل وقوع سیلاب و همچنین مراسم اربعین در کربلا و نجف، گزارش های خبری متعددی را از فعالیت های این سازمان منعکس کرد.

در پایان این دیدار صمیمانه از کارکنان حوزه روابط عمومی سازمان با اهدای لوح توسط مدیر عامل سازمان تقدیر شد.

سازمان آتش نشانی تهران

سازمان آتش نشانی تهران

سازمان آتش نشانی تهران