آتش‌ نشانی

به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، در پی رخداد حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان مدرس، نرسیده به خیابان کارگر و اعلام آن به سامانه ۱۲۵، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۵ و ۶۷ و همچنین خودرو حامل دستگاه های تنفسی ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه شب گذشته به سوی محل حادثه حرکت کردند.
به گفته حسین اسماعیلی افسر آماده منطقه ۵ عملیات سازمان آتش نشانی تهران، آتش سوزی در قسمت بالکن و اتاق خواب یک واحد مسکونی ۷۰ متر مربعی در طبقه سوم ساختمان ۵ طبقه ای اتفاق افتاد و شعله های آتش به سرعت در حال گسترش به اطراف بوده و همچنین دود زیادی طبقات فوقانی را فرا گرفته بود.
نیروهای عملیاتی آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل، با تجهیزات ایمنی و یکرشته لوله آبرسانی خود را به آپارتمان مذکور در طبقه سوم رسانده و درحالی که دود غلیظی همه فضای داخلی این واحد مسکونی را فرا گرفته بود، وارد محل آتش سوزی شدند.

گروهی از آتش نشانان با در دست داشتن لوله آبرسان به کانون آتش که دربالکن و اتاق خواب بود حمله ور شده و به سرعت اطفا حریق را انجام دادند.

هم زمان گروه دیگری از آتش نشانان در میان دود غلیظ به جستجو در آپارتمان و طبقات فوقانی این ساختمان ۵ طبقه مسکونی پرداختند و دو زن مسن که در طبقه بالا سکونت داشته و دچار دود گرفتگی شده بودند را پیدا کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند که هر دو به طور سرپایی مداوا شدند.

دلایل بروز این آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است