خرید تجهیزات برای آتش‌نشانی شیروان به ارزش یک میلیارد ریال

تجهیزات
به گزارش شرکت تهران پویا به نقل از ایرنا، این اقلام شامل ۴۵ دست لباس عملیاتی، ۲ دست لباس نجات، ۱۵ جفت دستکش، ۱۲ جفت چکمه عملیاتی و ۱۰ عدد کلاه ایمنی است.

دیگر تجهیزات خریداری شده را یک عدد ۳ پایه نجات ۵۰ متری، ۱۰۰ متر طناب کوهنوردی، یک عدد سفره نجات امداد، یک عدد قرقره دوبل، ۲ دستگاه تنفسی، ۲ عدد سبد نجات و تجهیزات کامل فرود و صعود عنوان کرد.

هر چند که آتش‌نشانی شیروان هنوز با کمبود امکانات روبه رو است ولی با تلاش روزافزون نیروهای آتش‌نشان، این کمبودها در شرایط عادی تا حدی جبران می‌شود ولی البته این کمبود امکانات و تجهیزات می‌تواند در بحران‌ها فاجعه بیافریند.

با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر جاده ترانزیتی قرار دارد در بسیاری از تصادفات جاده‌ای برای نجات جان هموطنان به ابزار و امکانات لازم نیاز است. همچنین سرعت، دقت و داشتن تجهیزات و امکانات از ضرورت‌های موفقیت در آتش‌نشانی و از وظایف مهم آتش‌نشانان است و موجب تسریع در انجام ماموریت‌ها می‌شود.

آموزش و آگاه‌سازی مردم و جامعه نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دارد. نکته مهم در پیشگیری از حوادث، آموزش و آگاه‌سازی مردم است، شغل آتش‌نشانی شغلی است که به صورت مستقیم با جان مردم در ارتباط است و با توجه به اهمیت و سرعت عمل در زمان وقوع حوادث، لازم است به مشاغلی مانند آتش‌نشانی اهمیت بیشتری داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *