22Bahman

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به مناسبت ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با برپایی غرفه‌ های متعدد در ضلع شمالی اداره مرکزی مرکزی این سازمان واقع در خیابان آزادی به ترویج “فرهنگ ایمنی” در بین راه پیمایان پرداخت.
به گزارش شرکت ایمن گستر تهران پویا و به نقل از پایگاه خبری سازمان آتش نشانی، در این غرفه ها برنامه های متعددی از جمله اجرای سرود های انقلابی توسط کودکان، نمایشگاه تجهیزات آتش نشانی، لوازم سوخته شهدای حادثه پلاسکو و همچنین پذیرایی از راهپیمایان با چای و بیسکویت و… انجام شد که بسیار مورد استقبال راه پیمایان نیز قرار گرفت.
یکی از برنامه های نمایشی، حضور مردان آهنین ملبس به لباس های عملیاتی آتش نشانی، درمقابل غرفه های آتش نشانی بود که ضمن جلب توجه شهروندان از این مردان، راه پیمایان همچنین درکنار مردان آهنین عکسی به یادگار می گرفتند.
یکی از این غرفه ها به نمایشگاه امکانات و تجهیزات امداد و نجات آتش نشانی و همچنین تجهیزات و لباس های سوخته شهدای آتش نشان اختصاص داده شد که آتش نشانان حاضر در این غرفه ها به پرسش های مردم در زمینه مختلف ایمنی و مشاوره آتش نشانی پاسخ می دادند.
در بخش دیگری از این غرفه ها، به غرفه نقاشی کودکان اختصاص داده شد که ده ها کودک به نقاشی با موضوع آتش‌نشانی و یا رنگ کردن طرح های نقاشی‌های تهیه شده قبلی پرداختند.
در بخش دیگری از این غرفه ها، چند تن از روحانیون شاغل در آتش‌نشانی حضور داشتند که پاسخگویی به پرسش‌های دینی راه پیمایان را عهده دار بودند.
دل نوشته از دیگر برنامه هایی بود که یک غرفه را به خود اختصاص داده بود. که شهروندان با حضور در این غرفه دل نوشته های خود در مورد دهه فجر، ۲۲ بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی را بر روی بنر مخصوص این موضوع، می نوشتند.

22Bahman
در این غرفه ها همچنین توسط معاون فرهنگی اجتماعی این سازمان تعدادی اقلام فرهنگی در زمینه ایمنی و آتش نشانی از جمله انیمیشن های آموزشی در بین راهپیمایان توزیع می شد.
در گوشه ای از این غرفه ها نیز ایستگاه صلواتی ویژه آتش نشانی به مناسبت ۲۲ بهمن که به همت بسیج این سازمان برپا شده بود از راه پیمایان با چای و بیسکویت پذیرایی می شد. در این غرفه همچنین کتابی تحت عنوان زندگینامه سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی توزیع می شد.

22Bahman

گریم کودکان یکی از برنامه هایی بود که در بخش دیگری از این غرفه ها صورت می گرفت. دراین غرفه، آتش نشانان داوطلب به گریم بچه ها می پرداختند که از سوی راه پیمایان بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت.
یکی از این غرفه ها که توسط بسیج سازمان ایجاد و بسیار مورد استقبال واقع شد غرفه ی دارت بود که شهروندان با حضور در این مکان، دارت ها را به سمت هدف که عکس ترامپ بود، پرتاب می کردند.
مهندس مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی تهران نیز ضمن شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در غرفه های آتش نشانی نیز حضور پیدا کرد و از تلاش پرسنل آتش نشانی مستقر در این غرفه ها و همچنین از تمامی آتش نشانانی که در این روز با استقرار در مسیرهای راهپیمایی، تامین ایمنی شهروندان را برعهده دارند، ابراز تشکر و قدردانی کرد.