نمایشگاه
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی از روز اول مهر ماه فعالیت خود را آغاز می‌کند که به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

رحیم قلیچ خانی مسئول موزه آتش نشانی اظهار کرد: با توجه به دستور شهردار تهران در خصوص برپایی موزه ملی و آتش نشانی، مقدمات گردآوری آثار و اشیا قدیمی آتش نشانی فراهم شد و به همین منظور برای نخستین بار بخش‌هایی از این مجموعه قدیمی به مناسبت فرارسیدن هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی در نمایشگاهی از تصاویر و اسناد قدیمی آتش نشانی در محل برج میلاد تهران که از یکم تا دهم مهرماه امسال برپا خواهد شد، درمعرض دید عموم قرار داده می‌شود.

در این نمایشگاه که در قسمت سکوی دید باز برج میلاد برپاست، درحدود ۱۴۰ تابلو از تصاویر قدیمی آتش نشانی‌های کشور از جمله تهران، تبریز، مشهد و آبادان و نیز تصاویری از اسناد تاریخی آتش نشانی مربوط به یک قرن پیش همچون اجاره نامه گاراژحسنی برای استقرار اولین گروه از آتش نشان‌ها، به نمایش در می‌آید.

بخش دیگری از این نمایشگاه به تجهیزات و لوازم قدیمی آتش نشانی و ایمنی مانند انواع سرلوله، کلاه ایمنی، دستگاه تنفسی و دیگر ابزار آتش نشانی که برخی از آنها بازسازی و مرمت شده‌اند، اختصاص دارد.

این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب در محل سکوی دید باز برج میلاد تهران آماده پذیرایی علاقمندان است البته همکاران سازمان آتش نشانی تهران با توجه به تسهیلات ارائه شده از طرف اداره کل رفاه شهرداری تهران می‌توانند برای تهیه بلیط بازدید از مجموعه برج میلاد و نمایشگاه آتش نشانی اقدام کنند.