اطفا حریق
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، در پی اطلاع رسانی این حادثه توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله و همزمان در ساعت ۸:۱۴ صبح ، آتش نشانان ایستگاههای ۱۲۰، ۲ و گروه امداد و نجات ۹ را به همراه خودروی حامل دستگاههای تنفسی به خیابان انقلاب، خیابان نامجوی جنوبی اعزام کرد.

محل حادثه یک باب منزل مسکونی ۲ طبقه قدیمی بود که بعلت نامعلومی ناگهان انفجار مهیبی در این ساختمان رخ داد.
وی افزود: درپی انفجار گاز شهری دراین ساختمان، آتش سوزی نیز اتفاق افتاد و شعله های آتش به سرعت این منزل مسکونی را فرا گرفت.

شدت انفجار به قدری بود که علاوه بر خردشدن شیشه های این ساختمان و تخریب دیوار های آن، ساختمان مجاور نیز دچار تخریب و دود گرفتگی شدید شد و همچنین شعله های آتش نیز در حال سرایت به ساختمان همجوار بود.

در زمان رسیدن آتش نشانان، شعله های آتش به بیرون از ساختمان زبانه می کشید که بلافاصله برق و گاز هر دو ساختمان را قطع کردند و سپس در قالب سه تیم عملیاتی وارد عمل شدند که دو تیم از دو جهت وارد هر دو ساختمان شده و با استفاده از لوله های آبدهی مشغول خاموش کردن آتش شدند.

نیروهای آتش نشانی هم چنین دراین عملیات توانستند ۱۵ نفر مرد و یک نفر زن که همگی در دو ساختمان مذکور حضور داشتند را در صحت و سلامت کامل به محیطی امن انتقال دهند.
در جریان انفجار و آتش سوزی یک نفر مرد دچار سوختگی شدید شد که توسط عوامل اورژانس جهت مداوا به مرکز درمانی منتقل شد و همچنین ۵ نفر مرد هم دچار مصدومیت جزئی شدند که بصورت سرپایی توسط عوامل اورژانس مداوا شدند.

گفتنی است علت بروز این حادثه توسط کارشناسان این منطقه عملیاتی در دست بررسی است