اطفا حریق انباری
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، وقوع این آتش سوزی ساعت ۲۲:۱۰ دقیقه شب گذشته به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه های ۵۹، ۱۰۴ و گروه امداد و نجات ۷ به همراه خودروی بالابر آتش نشانی را به محل حادثه واقع در تهرانسر، بلوار لاله رهسپارکرد.
به گفته داود قلیزاده معاون منطقه چهار عملیات سازمان آتش نشانی تهران، دراین حادثه یک باب مغازه فروش لاستیک به مساحت تقریبی ۵۰ متر مربع که در طبقه هم کف یک مجتمع ۶ طبقه مسکونی بیست واحدی واقع بود، به علت نامشخصی دچار آتش سوزی شد.

مالک این فروشگاه با تغییر کاربری واحد بالای این فروشگاه از مسکونی به تجاری، این واحد را به انبار لاستیک تبدیل کرده و همچنین به وسیله آسانسور غیر استاندارد اقدام به جابجایی لاستیک ها از انبار به فروشگاه می کردند که شب گذشته ناگهان انبار این فروشگاه که تعدادزیادی لاستیک و دیگر لوازم درآن قرار داشت، به علت نامعلومی طعمه آتش سوزی شد.

خوشبختانه تمامی ساکنان این ساختمان ۶ طبقه مسکونی در همان لحظات اولیه از داخل این مجتمع خارج شده و به محیط امن پناه بردند، به همین خاطر این آتش سوزی هیچ گونه مصدومی در پی نداشت.

آتش نشانان بلافاصله با استفاده از نردبان و برش حفاظ فلزی پنجره ها با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و لوله های آبدهی، به مقابله با این آتش سوزی مشغول شده و توانستند به سرعت شعله های آتش را مهار و از سرایت آن به قسمت های دیگر جلوگیری کنند.

دود ناشی ازاین آتش سوزی، فضای زیادی از محل حادثه را فرا گرفته بود که آتش نشانان پس از خاموش کردن شعله های آتش و خارج کردن اجناس از داخل انبار فروشگاه، با بکارگیری فن های قوی، این دودها را به بیرون تخلیه کردند.

این حادثه خوشبختانه هیچ گونه مصدوم و محبوسی نداشت و کارشناسان آتش نشانی علت بروز این آتش سوزی و میزان خسارت وارده را تحت بررسی قرار دادند.

 

اطفا حریق انباری