atash
آتش نشانان همواره جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و از هیچ کمکی به هم نوعان خود دریغ نمی ورزند. دراین میان مبارزه با آتش تنها کاری است که مردم به ظاهر از این نیروی زحمتکش می بینند و از آنان انتظار دارند، درحالی که فرونشاندن شعله های آتش یکی از ده ها کاری است که آتش نشانان ایثارگر انجام می دهند.
شغل آتش نشانی از جمله مشاغلی است که نیازمند داشتن روحیه شجاعت و ایثارگری است، از این رو آتش نشان ها همواره مظهر ایثار و فداکاری و ناجی جان و مال مردم بوده و همچنین در هر زمینه ای که از دست شان برآید به یاری شهروندان می شتابند.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در اوایل دهه هشتاد تعدادی ازاین آتش نشانان جان برکف تصمیم گرفتند با کمک دیگر همکاران خود، علاوه بروظایفی که درآتش نشانی بر عهده داشتند، در زمینه ی کمک مالی نیز باری از دوش همشهریان بردارند، به همین خاطر حدود ۲۰ نفر از آتش نشانان تهران پیش قدم شده و صندوق خیریه ای بنام حضرت امیر(ع) را در سال ۱۳۸۰ تاسیس کردند. این کار با استقبال سایر همکاران همراه شد و در همان ابتدای فعالیت حدود ۱۰۰ نفر به عضویت این صندوق درآمده و با جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی کار آغاز شد.
تهیه ارزاق، گمگ به تاًمین جهیزیه برای دختران دم بخت، کمک به بیماران صعب العلاج و… از جمله کارهای این صندوق خیریه برای خانواده های نیازمند و کم بضاعت داخل و خارج از سازمان آتش نشانی است که بسیاری از این کمک ها به صورت بلاعوض است.
با گذشت بیش از ۱۸ سال از تاًسیس صندوق خیریه حضرت امیر علیه السلام اکنون حدود ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم درحال کمک به نیازمندان هستند که به یقین برکات حاصل از این مساعدت ها را در زندگی خود لمس می کنند.
از سوی دیگر به دنبال شیوع بیماری کرونا مشکلات زیادی برای خانوارهای کارگران روزمزد و بیکار به وجود آمد که صندوق خیریه باتوجه به شرایط پیش آمده به کمک این نیازمندان رفته و تاکنون ده ها بسته ارزاق بین این خانواده ها توزیع کرده است.