اطفا حریق ساختمان تجاری

به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی تهران، رخداد این حادثه ساعت ۱۴:۴۶ دقیقه روز گذشته از سوی شهروندان به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد که نیروهای عملیاتی ایستگاه های ۵۵ و ۱۰۲ به همراه خودروهای بالا بر هیدرولیکی و خودرو حامل دستگاه های تنفسی بی درنگ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران به محل حادثه واقع در بزرگراه اشرفی اصفهانی، محله ی باغ فیض، خیابان باهنر مجتمع تجاری مسکونی علوم پزشکی رهسپار شدند.

حسین خرادمهر رئیس ایستگاه ۵۵ آتش نشانی تهران که در محل حادثه حضور یافته بود، در این باره گفت: مقداری لوازم و ضایعات در طبقه منفی چهار مجتمع تجاری مسکونی ۱۲ طبقه ای دچار آتش سوزی شد و دود ناشی از آن طبقات این مجتمع را فرا گرفت.

شعله های سرکش آتش به سرعت در حال سرایت به اطراف بود که نیروهای آتش نشانی بی درنگ با قطع جریان اصلی برق و گاز و ایمن سازی کامل محل حادثه، به دو گروه تقسیم شدند.
خرادمهر تصریح کرد: گروه اول از آتش نشانان پس از این که به دستگاه های تنفسی مجهز شدند، به سرعت با بکارگیری لوله های آبرسانی، عملیات مهار زبانه های آتش را آغاز کردند و گروه دوم از آتش نشانان نیز به عملیات جستجوی محبوسین احتمالی در داخل مجتمع مشغول شدند.

به رغم وجود مقادیر زیاد ضایعات و نیز شدت حرارت ناشی از آتش سوزی این لوازم که کار را برای نیروهای عملیاتی سخت کرده بود اما آتش نشانان موفق شدند این آتش سوزی را با تلاش بسیار اطفا حریق و کاملا خاموش کنند.

در این حادثه به هیچ یک از سکنه و یا افراد حاضر در مجتمع، صدمه ی جانی نرسید.

 

اطفا حریق ساختمان تجاری اطفا حریق ساختمان تجاری