اطفا حریق مسکونی
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، در پی اطلاع رسانی این حادثه در ساعت ۱۸:۲۵ عصرروز گذشته، بلافاصله ایستگاههای ۶۰، ۳۱ و گروه امداد و نجات ۱۱ به اتفاق خودروی نردبان، تشک نجات و خودروی حمل دستگاه های تنفسی را به خیابان دماوند، نرسیده به خیابان آیت، کوچه مسجد کمیل اعزام کرد.

میر منصور موسوی افسر آماده منطقه ۶ عملیات گفت: آتش سوزی در قسمت اتاق خواب یک واحد مسکونی در طبقه چهارم ساختمان ۵ طبقه رخ داد و شدت آتش نیز به حدی بود که در زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه، شعله های آتش از پنجره های ساختمان به بیرون زبانه می کشید.

نیروهای آتش نشانی پس از انجام ایمن سازی های اولیه از جمله قطع برق و گاز ساختمان و همچنین مجهز شدن به تجهیزات حفاظت فردی، در قالب دو تیم برای مهار آتش سوزی و نیز انجام عملیات جست و جو و نجات محبوسین احتمالی وارد ساختمان شدند.

تیم اول آتش نشانان در کمترین زمان ممکن شعله های سرکش آتش را مهار کرده و همچنین از سرایت آتش به دیگر قسمت‌های واحد مسکونی و بروز خسارت مالی بیشتر جلوگیری بعمل آوردند و گروه دوم نیز موفق شدند ۵ نفر از سکنه گرفتار در میان دود و حرارت را از داخل ساختمان به محیط امن و بیرون از ساختمان منتقل کنند.

علت بروز این آتش سوزی در حال حاضر توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه ۶ عملیات این سازمان در دست بررسی است.

 

اطفا حریق مسکونی