آتش‌ سوزی در بیمارستان خیابان سخایی تهران اطفا شد

سخایی
به گزارش ایمن گشتر تهران پویا، جلال ملکی اظهار کرد: ساعت ۲ بامداد امروز (۲۰ مرداد) یک مورد آتش‌سوزی در یک بیمارستان واقع در خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخایی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت حوادث در مراکز درمانی در لحظات اولیه ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای کامل پشتیبانی، تجهیزات تنفسی و دو دستگاه نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند. محل حادثه یکی از بخش‌های سه‌طبقه این بیمارستان بود که بخش‌های تخصصی از جمله سی‌سی‌یو و شیمی‌درمانی را شامل می‌شد.

این بخش ۷ طبقه بود که ۳ طبقه زیرزمین و ۴ طبقه روی زمین داشت. آتش‌سوزی در طبقه منهای۲ این بخش که انباری کوچکی در آن بود، رخ داده و دود بسیاری ناشی از این آتش‌سوزی به طبقات دیگر سرایت کرده بود.

آتش‌نشانان در کمتر از ۴ دقیقه به محل رسیدند و با توجه به بازدیدهایی که آتش نشانان قبل از این حادثه از بیمارستان داشته‌اند و اشراف محیطی کامل توانستند با کمک فرماندهان خود را سریع به محل آتش‌سوزی برسانند.

برخی از آتش‌نشانان در طبقه منهای۲ مشغول خاموش کردن آتش و خارج کردن دود شدند و برخی دیگر از آتش نشانان در طبقات بالایی با کمک پرستاران، به بیمارانی که کمک لازم داشتند (حدود ۲۰ نفر) یاری رساندند و تحت حفاظت از ساختمان خارج کردند.

آتش خیلی زود خاموش شد و بیماران بخش‌های بالاتر که درگیر دود گرفتگی بودند با کمک پرستاران و آتش نشانان از آن بخش‌ها خارج و به بخش‌های دیگر منطقه انتقال داده شدند. آتش نشان‌ها تا به این لحظه مشغول خارج کردن دودهایی بودند که در طبقات مختلف و حتی پارکینگ متصاعد شده است و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی و مالی نداشت. چون آتش در یکی از انبارهایی که محل نگهداری اسناد باطله بود، رخ داده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *