آتش سوزی لوازم خانگی
به گزارش ایمن گستر تهران پویا و به نقل از سازمان آتش نشانی، پس از اطلاع رسانی این حادثه توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ساعت ۲۰:۴۷ شب گذشته آتش نشانان ایستگاه های ۱۲۶، ۴، ۹۱ و ۱۳ را به همراه گروه نجات یک و خودروی نردبان هیدرولیکی و خودروی حامل دستگاه تنفسی بی درنگ به محل حادثه در میدان شوش، ابتدای خیابان فدائیان اسلام اعزام کرد.

امیر هاتفی مدیر منطقه ۵ عملیات گفت: محل حادثه یک پاساژ تجاری هشت طبقه(۵ طبقه روی همکف و ۳ طبقه منفی) با کاربری فروش لوازم خانگی و آشپزخانه بود که در طبقه ی منفی سه انباری به وسعت تقریبی ۲۰ متر مربع مملو از گل های تزئینی دچار آتش سوزی شده وکاملاً شعله ور بود.

آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حضور یافتند و پس از قطع برق و گاز ساختمان، بااستفاده از دستگاه تنفسی، درمیان دود و آتش و حرارت بسیار بالا در یک عملیات نفس گیر به داخل پاساژ نفوذ کردند و با بکارگیری چندین رشته لوله های آبدهی به مهار و خاموش کردن شعله های آتش پرداختند.

هپآتش سوزی درطبقه منفی سه، محل اسکان و استراحت کارگران پاساژ بود که با توجه به این موضوع گروه نجات همزمان با تجهیزات کامل، خود را به طبقات رساندند و به جستجوی محبوسین احتمالی پرداختند که خوشبختانه افراد داخل ساختمان با توجه به ساعت آتش سوزی و اطلاع به موقع از ساختمان خارج شده بودند و سایر شهروندان و کسبه نیز با راهنمایی آتش نشانان، به محل امن خارج از ساختمان هدایت شدند.

وی افزود: آتش نشانان پس از تلاش فراوان توانستند شعله های آتش را در کمترین زمان ممکن و پیش از سرایت به فروشگاه های همجوار و طبقات فوقانی مهار و اطفا حریق انجام شد.

در پایان، آتش نشانان با ایمن سازی کامل محل حادثه و اطمینان از نبود شعله و حرارت در ساختمان بوسیله فن های فشار قوی اقدام به تخلیه دود در طبقات کردند و محل را در حضور عوامل انتظامی تحویل مسئولین پاساژ دادند.

علت بروز این آتش سوزی در حال بررسی است.

آتش سوزی لوازم خانگی

آتش سوزی لوازم خانگی

آتش سوزی لوازم خانگی