اطفا حریق پارکینگ
به گزارش ایمن گستر تهران پویا، ساعت ۱۳:۰۰ ظهر امروز در پی آتش سوزی خودروی سواری در پارکینگ یک ساختمان مسکونی سه طبقه در دزاشیب، خیابان عباسی، کوچه باربد، ساکنان این ساختمان با مشاهده دود غلیظ، سراسیمه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و از وقوع این حادثه خبر دادند.
در این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه۶، ۱۰۵ و ۶۱ را به همراه گروه امداد و نجات ۴ و خودروی دستگاه تنفسی و خودروی بالابر به محل حادثه اعزام کرد.

یک دستگاه خودرو سواری سراتو در پارکینگ طبقه همکف یک ساختمان سه طبقه تک واحدی به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود.

با توجه به شدت آتش سوزی واحد همجوار نیز در طبقه همکف کاملاً شعله ور شده، ومنجر به انتشار دود بسیار زیادی از داخل طبقه همکف به بیرون و راه پله ها شده بود.

آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی پس از قطع جریان برق و گاز مجتمع به چند گروه تقسیم شدند که یک گروه پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی با استفاده از لوله های آبدهی آتش نشانی برای خاموش کردن شعله های آتش وارد پارکینگ ساختمان شدند و دو گروه دیگر نیز با استفاده از دستگاه تنفسی به جستجوی محبوسین احتمالی در طبقات و تخلیه ساکنان از داخل ساختمان پرداختند.

نیروهای آتش نشانی بلافاصله توانستند به کانون آتش سوزی دسترسی پیدا کرده و شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کنند و گروه دیگری از آتش‌نشانان نیز پس از بررسی در داخل ساختمان موفق شدند ساکنان را به محیط امن و بیرون از ساختمان منتقل کنند.

با توجه به اقدام به موقع آتش نشانان و مهار شعله های آتش در همان دقایق اولیه، فقط دو خانم از ساکنان دچار شوک و وحشت و دود زدگی شدید شده بودند که برای انتقال به بیمارستان به کادر پزشکی حاضر در محل حادثه تحویل داده شدند.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران در حال بررسی است.