اطفا حریق
به دنبال بروز این آتش سوزی و تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه های ۲، ۱۲۰، ۴۶، ۱ و خودروهای خاور تنفسی، تشک نجات و بالابر هیدرولیکی را به سمت خیابان ظهیرالسلام اعزام کردند.

زمانی که به محل حادثه رسیدیم، طبقه چهارم یک ساختمان ۴ طبقه با کاربری تجاری و تولیدی کفش دچار آتش سوزی شده و شعله و دود فراوانی از آن به بیرون زبانه می کشید.

در این حادثه امکان ورود نیروهای عملیاتی بدون تجهیزات و دستگاه های تنفسی وجود نداشت که آتش نشانان بلافاصله با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و به موازات آن با دستگاه تنفسی و با استفاده از چند بند لوله آبرسانی، خود را از میان دود سیاه به کانون آتش در طبقه چهارم ساختمان (کارگاه) رساندند و موفق شدند شعله های آتش را در کمترین زمان ممکن مهار و خاموش کنند.

آتش نشانان همزمان با جستجو در دود و آتش موفق به نجات ۶ نفر شدند که یک نفر به علت سوختگی از ناحیه سر و صورت و دستها در زمان اولیه آتش سوزی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد و دیگر نجات یافتگان صحیح و سالم از محل حادثه خارج شدند.

با توجه به برودت سرما در فصل زمستان و حضور کارگران در محیط های کارگاهی و نیاز به گرمایش بهتر است تمامی موارد ایمنی در خصوص وسایل گاز سوز، اتصالات آنها و حتی دودکش ها و کلاهک های آنها توسط افراد متخصص بازدید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نماییم.

علت این آتش سوزی توسط کارشناسان در حال پیگیری است.