اطفا
شهروندان کارچانی ساعت ۴:۵۱ دقیقه بامداد امروز در تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی، آتش‌سوزی بزرگی در انبار علوفه‌ای این شهر را گزارش کردند که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های شماره ۲، ۱ و ۱۱ از کوی صنعتی، کوی شهید مصطفی خمینی و کوی الغدیر روانه محل حادثه شدند.

در محل آتش سوزی، منازل مسکونی و انبار علوفه دیگری نیز وجود داشت که هر لحظه امکان سرایت آتش به آنها و بروز خسارت‌های مالی و جانی زیاد وجود داشت.

آتش نشانان با تجهیز خود به لوازم حفاظت فردی و دستگاه‌های تنفسی، به چند گروه تقسیم شدند که گروه اول با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش‌نشانی مشغول مهار و خاموش‌سازی آتش شد و گروه‌های دیگر نیز از قسمت انبار مجاور و منازل اطراف وارد عمل شدند و اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از سرایت آتش به آنها انجام شد.

در ادامه مهار این آتش‌سوزی نیروهای آتش‌نشانی خیرآباد نیز حضور یافتند و با هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری اراک، ۲ دستگاه لودر و چند کامیون به محل حادثه برای جابجایی علوفه‌ها اعزام شد.

این آتش‌سوزی خسارت‌های مالی زیادی به همراه داشت اما صدمات و تلفات انسانی نداشت.

کارچان که در بخش معصومیه شهرستان اراک واقع شده، در سال ۱۳۸۸ از روستا به شهر تبدیل شد و براساس آمار سال ۹۵ حدود چهار هزار نفر جمعیت دارد و در ۲۰ کیلومتری مرکز استان مرکزی، در مسیر بزرگراه اراک – قم قرار دارد